ERHAN US

Erhan Us Portrait

HAKKINDA

Sanatçı ve yazar. 1987'de Ankara'da doğdu. Bilkent Üniversitesi THM’den sonra, marketing çalışmaları ve 11 sivil toplum başkanlığına istinaden 'En İyi Dijital Ajans' ödüllerine ve uluslararası onur nişanlarına layık görüldü. Eserleri; 25'yi aşkın ülkede 70'ten fazla sergide sanatseverlerle buluştu. İstanbul ve Anadolu Üniversiteleri'nde Sosyoloji ve Felsefe çalışmalarına devam etmektedir.

 

Dijital Prestij: Teknoloji, Sosyal Medya ve Marketing Üzerine kitabı 2018'de yayımlanan Us; AFSAD ve AGSAD üyesi.

Ayrıntılı özgeçmiş ve ödüller için tıklayın.

BEYAN

Sahip olduğum bütün güç ile, toplumun önemli meselelerini haykırmak istedim hep. Bilgiyi üretmek ve aktarmak, benim için insanın en onurlu vazifesiydi. Sanatçı ve izleyiciyi uyumlu bir bilinç alış-verişi içinde hayal ettim. Eser, süsten ziyade, farkındalık yaratacak, düşünmeye iten bir nesne olmalıydı. Bu doğrultuda eserlerim; ahlak felsefesi, başarı ve kimlik kavramı, inancın dogma yapısı, kadın hakları, metalaşma / kimliksizleşme, iktidar ve otokrasi, popülizm, statüko, şekilcilik, toplumun kutuplaşması ve yozlaşma gibi başlıklar üzerine yaptığım çalışmaları görselleştiriyor. 

BIOGRAPHY

Conceptual artist and author. 1987, Ankara. After Bilkent University TH Management; he was granted to 25+ local and international / honorary awards, with respect to his eleven NGO presidency and marketing projects. Participated over 70 exhibitions in more than 25 countries with his artworks. He continues his studies on Sociology & Philosophy at Istanbul and Anadolu Universities.

 

Us is a member of Photographic & Visual Arts Federations, whose book Digital Prestige was published in '18.

Click here for detailed CV and awards.

STATEMENT

Creating and transferring knowledge have always been the most honorable mission of human for me. I dreamed of a harmonious exchange of consciousness between the artist and the audience.

 

Artwork should be the object that would raise awareness on; sociology and ethics, identity, politics/autocracy, manipulated realities, religion and dogma, corruption, status quo, commoditization, success, self-confrontation and women’s rights, instead of being decorative. 

📷 All the visuals on this website are the intellectual properties of Erhan Us ©, unauthorized use is illegal.    🇬🇧  E N     🇹🇷  T R

🚫 Sayfada yer alan tüm eserlerin fikrî mülkiyet hakları Erhan Us'a ait olup, izinsiz kullanımı suç teşkil eder.    erhanus © 2018

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • YouTube
  • Snapchat