ERHAN US

Erhan Us Portrait

HAKKINDA

Kavramsal sanatçı ve yazar [1987, Ankara]. Bilkent Üniversitesi THM’den sonra, marketing çalışmaları ve on bir sivil toplum başkanlığına istinaden uluslararası onur nişanlarına ve 'En İyi Dijital Ajans' ödüllerine layık görüldü.

 

Eserleri; 5 kıta, 25'i aşkın ülkede 120'nin üzerinde sergi ve yayında sanatseverlerle buluştu.

 

Dijital Prestij: Teknoloji, Sosyal Medya ve Marketing Üzerine kitabı 2018'de yayımlanan Us; a+A Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği, AFSAD ve AGSAD üyesi olup İstanbul ve Anadolu Üniversiteleri'nde Sosyoloji ve Felsefe çalışmalarına devam etmektedir. 

Ayrıntılı özgeçmiş ve ödüller için tıklayın.

BEYAN

Bütün gücüyle insan, haykırmak zorundaydı yüzlerce yıllık akımların cevap veremediği meseleleri. Bilgiyi üretmek, aktarmak, en onurlu vazife olmalıydı bu karanlığın ortasında. Ve sanat, ayrılmalıydı zanaatten sonsuza kadar. İzleyici ile sanatçı uyumlu bir bilinç alışverişi içindeydi hayâlimde. Eser, süs olmaktan çıkmış, farkındalık yaratan, en azından düşündüren bir nesneydi. Ve ben, içimden gelmiyordu işlemek başka konuları; başarı, kimlik, dogma, hak eşitsizliği, kimliksizleşme, iktidar, otokrasi, popülizm, statüko, şekilcilik, kutuplaşma, yozlaşma varken çevremizi kuşatan, ikinci, belki de üçüncü dünyanın bitmez alacakaranlığında.

BIOGRAPHY

Conceptual artist and author [1987, Ankara]. After Bilkent University TH Management; he was granted to 25+ local and international / honorary awards, with respect to his 11 NGO presidency and marketing projects, participated in 120+ exhibitions in 25+ countries.

 

He continues his studies on Sociology & Philosophy at Istanbul and Anadolu Universities.

 

Us is a member of Association Internationale des Arts Plastiques [IAA/AIAP] Photographic & Visual Arts Federations, whose book Digital Prestige was published in '18.

Click here for detailed CV and awards.

STATEMENT

Creating and transferring knowledge has always been the most honorable mission of humans for me. I dreamed of a harmonious exchange of consciousness between the artist and the audience.

 

Artwork should dissociated from any craft immediately. The objects had to raise awareness on all social matters; sociology and ethics, identity, politics/autocracy, manipulated realities, religious dogma, corruption, status quo, commoditization, hypocrite success, self-confrontation, liberties and equal rights, instead of being decorative.